RID - logo
Godło Polski

Wyjazd dr Barbary Kiełbasy do oddziału ASNOR (Italian National Association for Career Guides) we Włoszech

Wizyta studyjna w organizacji ASNOR we Włoszech

W dniach 28. 04-02. 05. 2024 dr Barbara Kiełbasa odbyła wizytę studyjną w organizacji ASNOR we Włoszech.

ASNOR to stowarzyszenie o międzynarodowym charakterze (siedziba Rzym, Włochy i kilka oddziałów), skupiające trenerów, nauczycieli, edukatorów, doradców zawodowych i naukowców. Współpracuje z wieloma organizacjami, instytucjami i uniwersytetami w całej Europie, prowadzi szkolenia certyfikujące dla wykładowców, oferuje doradztwo, a także opracowuje standardy dla szkół i uczelni wyższych w zakresie metod przekazywania wiedzy, np. „TOOLKIT: Work-Based Learning in Europe”, “TOOLKIT: Creative Problem Solving and Design Thinking”.

W ramach wyjazdu dr Barbara Kiełbasa uczestniczyła w szkoleniach prowadzanych przez dr Peppino Franco, dyrektora oddziału, brała udział w spotkaniach i konsultacjach z pracownikami oraz opracowała program szkolenia testowego dla pracowników Uniwersytetu Rolniczego z dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości. Tematyka szkolenia to prowadzenie zajęć dydaktycznych w środowisku online z zastosowaniem narzędzi ICT.

Cele wyjazdu wpisują się działanie z Obszaru 3 projektu, „Większy potencjał nauk o zarządzaniu i jakości poprzez lepsze wykorzystanie kapitału polskiej wsi” (akronim: Zarządzanie URK). Obszar 3 obejmuje kwestie związane z podwyższeniem wiedzy kadry naukowej w zakresie możliwości zastosowania różnych innowacyjnych narzędzi do przekazywania wiedzy.

RID - finansowanie