RID - logo
Godło Polski

Szkolenie dla pracowników dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości z zakresu efektywnego publikowania w czasopismach z IF

22.04.2024

Pracownicy dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości oraz doktoranci zainteresowani tematyką efektywnego publikowania wzięli udział w specjalnym szkoleniu. Wydarzenie, zorganizowane przez dr hab. Wiolettę Knapik, prof. URK, odbyło się 17 kwietnia 2024 roku w sali Rady Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego.

Spotkanie prowadzone przez profesjonalnego trenera – dr hab. Piotra Siudę, prof. UKW składało się z dwóch części: teoretycznej, na której omówione zostały treści dotyczące struktury artykułów naukowych i zasad ich przygotowywania oraz warsztatowej.

Szkolenie dla pracowników naukowych

Podczas części warsztatowej uczestnicy poznali proces wysyłania prac do druku, w tym: strategię wyboru odpowiedniego czasopisma, przygotowanie pracy pod kątem wybranego pisma, części procesu wydawniczego, a także jak należy odpowiadać na uwagi recenzentów i przygotować kolejne wersje pracy. Prowadzący zaprezentował także różne narzędzia, wspierające proces publikowania.

Szkolenie dla pracowników naukowych

Szkolenie zostało sfinansowane w ramach projektu „Większy potencjał nauk o zarządzaniu i jakości poprzez lepsze wykorzystanie kapitału polskiej wsi” (akronim: Zarządzanie URK) z programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości na lata 2024-2027.

Fot. Agnieszka Tworzyk

RID - finansowanie