Spotkanie zespołu projektowego w ramach projektu Zarządzanie URK dotyczące przygotowania wniosków do konkursów NCN
W środę 28 lutego 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Większy potencjał nauk o zarządzaniu i jakości poprzez lepsze wykorzystanie kapitału polskiej wsi” (akronim: Zarządzanie URK).
W spotkaniu na Teams uczestniczyli pracownicy dyscypliny NoZiJ, którzy zadeklarowani chęć złożenia wniosków w konkursach NCN. Zebranie poprowadziła dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK – kierownik projektu oraz dr Barbara Kiełbasa.
Na spotkaniu młodzi pracownicy przedstawili swoje pomysły, które mogłyby wpisać się w konkursy NCN: Preludium, Miniatura, Opus. Omówiono także zasady przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN, w tym zasady ogólne przygotowania wniosku, budżet kosztów kwalifikowanych: kategorie kosztów, planowanie kosztorysów oraz zmiany w konkursach.
MINIATURA to konkurs wspierający pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Ta ważna inicjatywa Narodowego Centrum Nauki ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Celem konkursu jest również wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN lub innych konkursach krajowych i międzynarodowych.
PRELUDIUM to konkurs adresowany do osób rozpoczynających karierę naukową i nie posiadających stopnia naukowego doktora. Pod uwagę nie jest brany wiek wnioskodawcy. Adresatami konkursu są przede wszystkim doktoranci, choć uczęszczanie na studia III stopnia nie jest wymagane.
OPUS jest konkursem dedykowanym projektom badawczym, w tym finansowaniu zakupu lub wytworzeniu aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji projektów. Regulamin konkursu nie precyzuje, kto może być wnioskodawcą. Z wnioskami mogą więc występować naukowcy bez względu na stopnie i tytuły naukowe oraz dorobek naukowy.
Projekt „Większy potencjał nauk o zarządzaniu i jakości poprzez lepsze wykorzystanie kapitału polskiej wsi” (akronim: Zarządzanie URK) dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Nauki pod nazwą „Regionalna inicjatywa doskonałości”, kwota dofinansowania 6 187 000,00 zł, całkowita wartość projektu 6 187 000,00 zł. Umowa nr RID/SP/0039/2024/01.